چهارم دبستان
نمونه سوال ریاضی 1- خانواده ای 8 نفری می خواهند به مناسبت عید به یکدیگر عیدی بدهنددر این خانواده چند هدیه خریداری شده است ؟
2- اختلاف قیمت 870 کیلو سیب از قرار کیلویی 160 تومان با 593 کیلو انگور از قرار کیلویی 50 تومان ارزانتر از قیمت یک کیلو سیب "چند ریال می شود ؟
3- برای چاپ 20 جلد کتاب 5 بسته کاغذ 500 تایی مصرف شد. و 65 ورقه باقی ماند این کتاب ها روی هم چند صفحه خواهد داشت ؟
4- فروشنده ای 52 شانه تخم مرغ که در هر شانه 12 عدد تخم مرغ بود را به قیمت دانه ای 50 نومان خرید هنگام حمل و نقل 2 شانه تخم مرغ شکست . اختلاف قیمت خرید با قیمت تخم مرغ موجود چند ریال است ؟
5- میوه فروشی 100 کیلو گرم هندوانه را کیلویی 1200 ریال خرید و 2000 ریال جهت هزینه ی حمل پرداخت کرد . این میوه فروش هندوانه ها را کیلویی چند به مشتریان بفروشد تا هر کیلو 30 ریال برایش سود داشته باشد ؟ نظرات شما عزیزان:
درباره وبلاگ به وبلاگ من خوش آمدید آخرین مطالب ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() آرشيو وبلاگ نويسندگان پيوندها ![]()
![]()
|
|||||||||||||||||||
![]() |